Nitra predáva národné kultúrne pamiatky. Za 200-tisíc eur môže byť unikátny obytný dom aj váš


Foto: Nitra predáva národné kultúrne pamiatky. Za 200-tisíc eur môže byť unikátny obytný dom aj váš
Galéria: 3 fotky
Foto: nitra.sk

Mesto Nitra predáva obytný dom a dom opatrovateľskej služby na Misionárskej ulici. Obe budovy sú zaradené medzi národné kultúrne pamiatky s historickou hodnotou. Samospráva na nehnuteľnosti vyhlásila obchodnú verejnú súťaž.

Obytné domy sú samostatne stojace dvojpodlažné, čiastočne podpivničené objekty obdĺžnikového pôdorysu s pultovou strechou.

„Každý má štyri bytové jednotky, po dva byty na prízemí a poschodí. Dvojica bytov na jednotlivých podlažiach je dispozične rovnaká, orientácia je opačná,“ uvádza mesto na webovej stránke.


Unikátne pamatky sú prístupné po spevnenej verejnej komunikácii a nachádzajú sa v zastavanom území mesta. Minimálna kúpna cena za stavby je 200-tisíc eur vrátane DPH.

Záujemci si môžu prebrať súťažné podmienky osobne na Mestskom úrade v Nitre, odbor majetku v lehote do 31. augusta 2023 v pracovných dňoch v čase od 8. do 14. hodiny. Bližšie informácie môžete získať aj na na telefónnom čísle 037/6502220.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: