Mladík chcel vykradnúť pohostinstvá a bufet, neprešiel však cez mreže na oknách a skončil v cele


Foto: Mladík chcel vykradnúť pohostinstvá a bufet, neprešiel však cez mreže na oknách a skončil v cele Foto: ilustračné

Policajti v Nových Zámkoch zadržali 21-ročného muža, ktorý sa počas víkendu v noci z piatka na sobotu vlámal do troch objektov v Nových Zámkoch. Na Cyrilometodskej ulici sa snažil vlámať do pohostinstva tak, že sa snažil vypáčiť mreže na okne. To sa mu však nepodarilo a z miesta odišiel. Poškodením vznikla škoda za 50 eur.

Neskôr sa na tej istej ulici pokúsil vlámať aj do bufetu, na ktorom tiež vytrhol mrežu a vošiel do toaliet. Nepodarilo sa mu však prekonať dvere do vnútorných priestorov a z miesta odišiel. V tomto prípade sa škoda vyčíslila na 100 eur. Po týchto neúspechoch sa na ulici M.R.Štefánika pokúsil vlámať aj do ďalšieho pohostinstva na ktorom rozbil okno, avšak ani tu nedokázal odstrániť mrežu. Majiteľovi vznikla škoda za 200 eur.

„Policajti v noci, krátko po spáchaní skutkov zadržali podozrivého 21-ročného Júliusa z Nových Zámkov. Po vykonaní všetkých procesných úkonoch bol obvinený z prečinu krádeže v štádiu pokusu, za ktorý mu hrozí trest odňatia slobody na dva roky. Obvinený bol umiestnený do cely policajného zaistenia a poverený policajt spracoval podnet na návrh na jeho väzobné trestné stíhanie,“ uviedla nitrianska krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Nitra