Pozor na nebezpečnú kozmetiku, výrobky obsahujú vlákna azbestu


Foto: Pozor na nebezpečnú kozmetiku, výrobky obsahujú vlákna azbestu
Galéria: 4 fotky
Foto: uvzsr.sk

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej Republiky (ÚVZ SR) upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov, ktoré sa mohli objaviť aj v našich predajniach. Ide o práškový make-up ôsmych rôznych farieb v škatuľke Shadow and Highlight kit značky Claire’s, dovezený s USA a púder Claire’s Compact powder v kruhovej škatuľke s priemerom 10 cm, v priehľadnom vrecku značky Claire’s vyrobený v Číne.

„Vo vyššie uvedených výrobkoch boli zistené vlákna azbestu, čo je v rozpore s prílohu č. 2 (Zoznam látok, ktoré nesmú byť zložkami kozmetických výrobkov, položka č. 762) nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch v znení neskorších predpisov. Výrobky nie sú bezpečné, pretože prestavujú riziko vzniku rakoviny,“ uviedol hlavný hygienik Slovenskej republiky Ján Mikas.

Ďalším nebezpečným výrobkom je zvlhčujúca emulzia +B.O Emulsión hidratante značky +B.O zo Španielska. Výrobná dávka/ typ: CN. 154186.4, čiarový kód: 8427734003763. Ide o 250, 500 a 1000 ml emulziu na telo zabalenú v bielej plastovej fľaši. Vo výrobku bol zistený prekročený povolený limit mikroorganizmov. Hoci je nepravdepodobné, že baktéria by mohla infikovať zdravé osoby, za určitých okolností môže predstavovať hrozbu pre tie osoby, ktoré majú zdravotné problémy. Je možné že uvedené výrobky sa vyskytujú aj na Slovensku.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: uvzsr.sk