Problém s prímestskou autobusovou dopravou je vyriešený, 39 spojov už opäť premáva


Foto: Problém s prímestskou autobusovou dopravou je vyriešený, 39 spojov už opäť premáva Foto: Facebook/ARRIVA na Slovensku

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) vyriešil problém s prímestskou autobusovou dopravou, ktorý nastal od pondelka 4. septembra. Dopravca Arriva Nitra vtedy informoval, že pre nedostatok vodičov musí pozastaviť prevádzku vybraných spojov v okresoch Nitra a Topoľčany. 

Išlo takmer o 40 spojov na viac ako dvadsiatich linkách a nepríjemná situácia, ktorá nastala, skomplikovala život viacerým cestujúcim. 

Po týždni však úrad priniesol dobrú správu. „Od tejto stredy (13. septembra) budú všetky autobusové spoje v Nitrianskom kraji opäť premávať ako zvyčajne,“ uviedol NSK na sociálnej sieti.


Ako doplnil dopravca, k spúšťaniu dočasne vypnutých spojov došlo postupne. „V pondelok 11. septembra 2023 sme spustili prvých 9 spojov, v utorok 12. septembra 2023 ďalších 12 spojov a v stredu 13. septembra 2023 zvyšných 18 spojov.“

Arriva sa zároveň ešte raz ospravedlnila všetkým cestujúcim za vzniknuté nepríjemnosti. 

 

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: