V Zlatých Moravciach budú stavať nové ihriská v areáli základnej školy, mesto sa uchádza o dotáciu


Foto: V Zlatých Moravciach budú stavať nové ihriská v areáli základnej školy, mesto sa uchádza o dotáciu Foto: zlatemoravce.eu

Mesto sa uchádza o dotáciu z Úradu vlády SR určenú na podporu športu, z ktorej chce využiť tri podprogramy a v prípade ich úspešnosti by získalo peniaze na výstavbu multifunkčných ihrísk s umelým trávnikom, na stavbu detských ihrísk a na nákup športových potrieb.  

„Hlavným cieľom projektu je viac propagovať šport medzi deťmi, mladými ľuďmi a obyvateľmi mesta, motivovať ich k fyzickej aktivite za účelom rozvíjania a utužovania návykov na šport a starostlivosť o svoje zdravie,“ uvádza sa v dôvodovej správe schváleného návrhu. 

Celková výška investície na projekt je 91 379 eur. Ak by mesto uspelo získalo by dotáciu 55 165 a zvyšných 36 214 eur by uhradilo z vlastných zdrojov. V prípade schválenie by nové športovisko postavili v areáli Základnej školy na Mojmírovej ulici, na parcele pri bežeckej dráhe, a využívať by ho mohla aj verejnosť.  

Samospráva si od projektu sľubuje skvalitnenie podmienok na športovanie a aktívne trávenie voľného času. „Zvýšime dostupnosť športového vyžitia pre širokú verejnosť a vytvoríme ďalšie predpoklady pre športové aktivity organizované školou a mestom,“ píše sa v dôvodovej správe. 

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: zlatemoravce.eu