Dôchodkyňa so synom pripravila pascu podvodníkovi, ktorý sa vydával za lekára


Foto: Dôchodkyňa so synom pripravila pascu podvodníkovi, ktorý sa vydával za lekára Foto: minv.sk

V piatok 27. októbra vo večerných hodinách zavolal na t. č. 80-ročnej dôchodkyni neznámy muž, ktorý sa predstavil ako lekár. Do telefónu jej povedal, že jej syn mal dopravnú nehodu a nemôže rozprávať, keďže utrpel poranenie jazyka. Neznámy muž tiež dodal, že dievča, ktoré jej syn zrazil môže zomrieť a z dôvodu, že nehodu neohlásia si vypýtal 500 eur. Počas trvania hovoru sumu navýšil až na 5 000 eur, a dodal, že sa ešte ozve.

80-ročná dôchodkyňa následne zatelefonovala svojmu synovi a uistila sa, že je v poriadku. Syn jej povedal, aby na hru neznámeho muža pristúpila a peniaze mu prisľúbila. Neznámy muž na druhý deň zatelefonoval a oznámil jej, že pre peniaze príde upravený chlap v okuliaroch, ktoré mu má podať cez okno. Medzitým syn pani Alžbety nastrihal do obálky papiere a skontaktoval sa s políciou.

„V sobotu  v čase o štvrť na desať dopoludnia hliadka Obvodného oddelenia PZ zo Šiah priamo pri preberaní obálky zadržala podozrivého 46-ročného muža z Lučenca. Po vykonaní všetkých potrebných procesných úkonoch bol 46-ročný Július obvinený zo zločinu podvodu. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície z Levíc spracoval podnet na návrh na jeho vzatie do väzby,“ uviedla nitrianska krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.  

Obvinenému za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Nitra