Namiesto tisícky iba polovica - platy v Jaguári môžu byť nižšie upozorňuje hnutie SME RODINA


Foto: Namiesto tisícky iba polovica - platy v Jaguári môžu byť nižšie upozorňuje hnutie SME RODINA Foto: ilustračné

Nitriansky Jaguár Land Rover sľuboval svojim zamestnancom 1 225 eurové platy, na ktoré mu vláda poskytla 630 miliónov eur. V súčasnosti však automobilka ponúka len polovicu z tejto sumy, a to 650 eur v hrubom. Podľa hnutia SME RODINA - Boris Kollár ide o podvod na Slovákoch, a vládu vyzýva aby Jaguár prinútila k naplneniu sľubu o 1 225 eurových platoch. 

Ľudia sa totiž evidovali na úrade práce, keďže prejavili záujem pracovať v spoločnosti za takúto vysokú mzdu. Momentálne im však spoločnosť ponúka len polovicu z tejto sumy. Problémom je aj to, že spoločnosť dováža lacnú pracovnú silu zo zahraničia, pre ktorú je daný plat dostačujúci. Pre slovenského robotníka to je však málo, a zamestnanie za takúto mzdu pre neho nie je atraktívne. 

Proti tomuto tvrdeniu sa hovorca Jaguaru Jozef Plško vyjadril takto: 

„Väčšina z našich viac ako 500 zamestnancov pochádza zo Slovenska a priamo z regiónu viac ako 90 %. Aj aktuálne sa primárne zameriavame na oslovenie ľudí pochádzajúcich priamo z nitrianskeho regiónu a blízkeho okolia. Uplatňujeme komplexný systém, v ktorom sa mesačná mzda pre kvalifikovaných robotníkov a výrobných pracovníkov bude pohybovať v rozmedzí od 900 po 1800 eur v priemere za mesiac, v závislosti od konkrétnej pracovnej pozície a skúseností,” spresnil Plško.


Podľa neho priemerná mzda pozostáva z mesačného platu, príplatku za dopravu, príplatku za zručnosti, mesačného bonusu a trinásteho platu. Medzi ďalšie benefity patrí doplnkové dôchodkové, úrazové či životné poistenie. 

Krátky ukážka z tlačovej konferencie na ktorej Milan Krajniak hovorí o platoch v JaguáriSprávy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu