Je rozhodnuté. Hokejisti HK Nitra sú vo finále, hrdinom dramatického predĺženia je Čederle

Hokejistov spod Zobora delilo od účasti vo finále najvyššej súťaže Tipos extraligy jediné víťazstvo, keďže vyhrávali v sérii 3:2 na zápasy. V sobotu 13. apríla hrala HK Nitra už šiesty semifinálový duel proti HK Dukla Ingema Michalovce, ktorý už mohol rozhodnúť o všetkom a nakoniec aj rozhodol.

Na vypredanom štadióne pred domácim publikom to dlho vyzeralo tak, že zápas majú Nitrania v kapse. Na konci druhej tretiny Corgoni vyhrávali 2:0, v tretej tretine však dali len jeden gól a Michalovce im strelili tri góly, čím vyrovnali na 3:3. O víťazovi zápasu sa preto rozhodovalo až v predĺžení.

Hrdinom dramatického predĺženia bol nakoniec Sebastián Čederle, ktorý za pomoci Jakuba Lacka strelil puk rovno medzi Škorvánkove betóny. Nitra tak zvíťazila 4:3 po predĺžení a je vo finále!

• Góly: 67’ Čederle, 59’ Bindulis, 56’ Newton, 55’ Jackson, 51’ Daugavinš, 31’ Newell, 23’ Jackson
  • Zostava HK Nitra: Aittokallio (Beržinec) – Cotton, Mezei, Bača, Kousa, Stacha, Gajdoš, Fatul – Bajtek, Gill, Buček – Newell, Bubela, Jackson – Lacka, Čederle, Okoličány – Bačo, Hrnka, Pobežal
  • Zostava HK DUKLA Ingema Michalovce: Škorvánek (Glosár) – Michalčin, Bindulis, Bodák, Suja, Drgoň, Macejko, Jasečko – Daugavinš, Newton, Santos – Puliš, Wilkins, Valach – Kabáč, Buc, Vašaš – Fedor, Solenský, Varga
  • Rozhodovali: Orolin, Žák – Bogdaň, Stanzel