Deti a obrie vozidlá - dopravno-výchovná akcia pre žiakov ZŠ


Foto: Deti a obrie vozidlá - dopravno-výchovná akcia pre žiakov ZŠ

Deti z nitrianskej základnej školy si vyskúšali pozíciu šoféra kamiónu a z prednášky odchádzali plné zážitkov a vedomostí. V stredu 20.mája 2015 sa na detskom dopravnom ihrisku na sídlisku Chrenová v Nitre, organizovala dopravno-výchovná akcia pre žiakov 2.-4.ročníka ZŠ Kniežaťa Pribinu v Nitre. Toto výnimočné podujatie organizovala popredná logistická spoločnosť, v spolupráci s Okresným dopravným inšpektorátom v Nitre a Mestskou políciou Nitra. Cieľom podujatia bolo poučiť žiakov, ako predísť zraneniam či usmrteniu v cestnej premávke.

Podujatie sa konalo v rámci programu  „Trucks and Child Safety“. Program je pôvodom z Veľkej Británie a jeho cieľom je zvýšenie povedomia detí vo veku 7-11 rokov o nebezpečenstve, ktoré im hrozí v blízkosti veľkých motorových vozidiel. K dopravnému ihrisku bol pristavený kamión, kde boli žiaci priamo zapojení hravou formou do interaktívnej prezentácie o bezpečnom správaní sa v blízkosti veľkých motorových vozidiel.

Deti si počas ukážky mali možnosť vyskúšať aj pozíciu vodiča, to ako vidí a čo počuje z kabíny svojho vozidla.  Po prednáške sa deti presunuli  na dopravné ihrisko, kde si prakticky vyskúšali dodržiavanie pravidiel cestnej premávky. Na záver dopravnej výchovy boli  deti odmenené drobným darčekom.

Prečítajte si viac: