Deti a obrie vozidlá - dopravno-výchovná akcia pre žiakov ZŠ


Foto: Deti a obrie vozidlá - dopravno-výchovná akcia pre žiakov ZŠ

Deti z nitrianskej základnej školy si vyskúšali pozíciu šoféra kamiónu a z prednášky odchádzali plné zážitkov a vedomostí. V stredu 20.mája 2015 sa na detskom dopravnom ihrisku na sídlisku Chrenová v Nitre, organizovala dopravno-výchovná akcia pre žiakov 2.-4.ročníka ZŠ Kniežaťa Pribinu v Nitre. Toto výnimočné podujatie organizovala popredná logistická spoločnosť, v spolupráci s Okresným dopravným inšpektorátom v Nitre a Mestskou políciou Nitra. Cieľom podujatia bolo poučiť žiakov, ako predísť zraneniam či usmrteniu v cestnej premávke.

Podujatie sa konalo v rámci programu  „Trucks and Child Safety“. Program je pôvodom z Veľkej Británie a jeho cieľom je zvýšenie povedomia detí vo veku 7-11 rokov o nebezpečenstve, ktoré im hrozí v blízkosti veľkých motorových vozidiel. K dopravnému ihrisku bol pristavený kamión, kde boli žiaci priamo zapojení hravou formou do interaktívnej prezentácie o bezpečnom správaní sa v blízkosti veľkých motorových vozidiel.

Deti si počas ukážky mali možnosť vyskúšať aj pozíciu vodiča, to ako vidí a čo počuje z kabíny svojho vozidla.  Po prednáške sa deti presunuli  na dopravné ihrisko, kde si prakticky vyskúšali dodržiavanie pravidiel cestnej premávky. Na záver dopravnej výchovy boli  deti odmenené drobným darčekom.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu