Šaľa pokračuje vo výstavbe cyklotrás, zmeny sa dotknú oboch staníc a pribudnú aj rozsiahle novinky


Foto: Šaľa pokračuje vo výstavbe cyklotrás, zmeny sa dotknú oboch staníc a pribudnú aj rozsiahle novinky Foto: sala.sk

Šaľa pripravuje ďalšie projekty na výstavbu nových cyklotrás. Na prvú etapu mesto v rámci výzvy získalo nenávratný finančný príspevok vo výške 1 127 855 eur. S výstavbou by sa malo začať v máji a novú cyklotrasu by na jeseň mohli občania a zamestnanci spoločnosti Duslo, či ľudia smerujúci do polikliniky vyskúšať.  

V rámci druhej etapy budovania cyklotrás je naplánovaný aj projekt, kde sa počíta s vynoveným predstaničným priestorom, stojiskami pre odkladanie bicyklov a takmer s 300 parkovacími miestami.  

„V budúcej výzve z toho istého programu, z ktorého sme získali viac ako 1,2 milióna eur na cyklotrasu do Dusla, sa budeme uchádzať s projektom predstaničného priestoru,“ uviedol primátor Šale Jozef Belický. Podľa ktorého sa projekt v tomto roku realizovať nebude, avšak mesto bude na budúce výzvy pripravené.  

„Preto musíte mať v zásobníku vždy projekty, ktoré vyhovujú týmto výzvam,“ dodáva Belický, podľa ktorého sa okrem estetickej stránky pri tvorbe projektu pozornosť sústredila najmä na bezpečnosť. Autobusová stanica by sa premiestnila pred vlakovú, čím by vznikla bezpečná možnosť prechodu z autobusu do vlaku, keďže dnes musia ľudia prechádzať cez frekventovanú cestu. 


Jasná je už aj predstava o tretej etape cyklotrasy. Tá by mala riešiť prepojenie medzi autobusovou stanicou a podnikom Duslo. „Zaoberáme sa aj cyklotrasou do Diakoviec, rokovali sme už s pani starostkou Diakoviec o možnostiach,“ doplnil primátor.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: sala.sk