Ryby lovia elektrickým agregátom a potom predávajú, pytliaci takto nachytajú desiatky kilogramov


Foto: Ryby lovia elektrickým agregátom a potom predávajú, pytliaci takto nachytajú desiatky kilogramov Foto: noviny.sk

Až tretina pytliakov z Nitrianskeho kraja bola minulý rok zadržaná v okrese Komárno. V čase neresenia rýb opäť vyťahujú nástroje, aby elektrinou omámené ryby mohli ľahko pozbierať z vodnej hladiny a potom predať odberateľom. „Omráči tú rybu, ktorá sa potom na povrchu zbiera zberákom, toto je ten najagresívnejší lov,“ hovorí člen rybárskej stráže Komárno. 

Pytliaci chodia na odľahlé miesta s člnmi, sieťami, agregátom napájaným autobatériou a elektródami, ktoré ponoria do vody a gumenými rukavicami, ktoré ich chránia pred zasiahnutím prúdu. Chytiť pytliaka pri čine je náročné, no predsa sa to podarilo. Mikuláša z Komárna zadržali ešte pred ich omráčením, a počas víkendu chytili pri Dunaji Tamáša z Búču a Ondreja zo Štúrova.

V člene už mali približne 20 kilogramov elektrinou omráčených rýb. Členovia rybárskej stráže tu objavili aj sieť s približne 60 kilogramami rýb, ktoré vypustili späť do vody. „Za trestný čin pytliactva hrozí v zmysle zákona trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Nitre Renáta Čuháková.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: noviny.sk