MEVZA Cup: Nitra si zo Slovinska odnáša 3 body


Foto: MEVZA Cup: Nitra si zo Slovinska odnáša 3 body

Slovenský volejbalový majster VKP Bystrina SPU Nitra začal nový ročník stredoeurópskej súťaže v slovinskom Kranje, kde odohral celkovo 3 zápasy.

Začiatok MEVZA ligy je za nami. V úvodnom zápase sa Nitre nepodarilo získať ani bod, ale z nasledujúcich dvoch zápasov (oboch tajbrejkových)  sa jej už body pripíšu. Počas náročného víkendu tak volejbalisti odohrali celkovo až 13 setov, pričom najviac bodov si odniesol  Wawrzyńczyk (58) a Horník (42).

„Vzhľadom na trošku oklieštený káder, ktorý momentálne máme, sú 3 body priamym odzrkadlením tohto stavu. Na tomto turnaji sme boli v konfrontácií  s priemerným európskym volejbalom a na tejto úrovni musíme vyhrávať. Aj keď máme personálne problémy, systémové veci sa musia dodržiavať. A tu je problém s disciplínou – buď si hráči nepamätajú, alebo neskoro zareagujú na jednotlivé pokyny,“  hovorí  k 1. Kolu Marek Kardoš.

Najviac bodov, až 58 vo všetkých troch zápasoch získal Poliak  Wawrzyńczyk, o ktorom sa tréner vyjadril, že ide o profesionálneho hráča, ktorý na svoju prácu potrebuje pokoj, ktorý však nemusí dobre vplývať na zvyšných 6 hráčov. Preto je potrebné podľa trénera Kardoša aby sa prezentoval viac emočne, pretože volejbal  je show, pri ktorej chcú ľudia vidieť emócie na ihrisku.

Priebeh zápasov VKP Bystrina SPU Nitra

1. zápas SK Posojilnica AICH/DOB (AUT) - VKP Bystrina SPU Nitra   3:0

2. zápas OK Triglav Kranj (SLO) - VKP Bystrina SPU Nitra                 2:3

3. Zápas VKP Bystrina SPU Nitra – Mladost ZAGREB (CRO)              2:3

 

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu