Futbalisti Nitry si z východu vezú bod

V 13. kole Fortuna ligy remizovali hráči FC Nitra na ihrisku Michaloviec 0:0. V prvom polčase zápas ponúkol viacero šancí na oboch stranách. Najmä domáci sa dostávali do zakončení avšak Hrošša sa im prekonať nepodarilo. Šance mali mužstvá nielen z hry ale aj po štandartných situáciách. Gól v prvom polčase sa ani jednému tímu streliť nepodarilo.

V druhom polčase Michalovce opäť tlačili hráčov Nitry. Domáci sa dostávali neustále do zakončení, najmä po centrovaných loptách. Hosťujúca obrana však nebola prekonaná ani v druhom polčase, a keďže ani ofenzíva sa nepresadila ani v druhom polčase sme gól nevideli.

Ivan Galád bol po zápase spokojný len s bodovým ziskom a takto sa vyjadril

„V Michalovciach sme mali snahu predviesť dobrý výkon a zabodovať. To druhé sa nám podarilo, prvé nie. Chceli sme sa tu prezentovať lepšie. Teší ma, že sme získali ďalší plusový bod. Treba povedať, že bod z Michaloviec si veľmi vážim.“

MFK Zemplín Michalovce – FC NITRA 0:0

MFK Zemplín Michalovce: Kira (59. Bieszczad) – Šimčák, Bednár, Grič, Žofčák (C), Danko, Božok, Sulley (71. Bragin), Mancila, Koscelník (80. Regáli), Kolesár

FC NITRA: Hroššo – Niba, Križan, Kuník, Kóňa (C), Balaj, Valenta (52. Lola), Fábry (71. Chari), Chovanec, Ivančík (90. Abrahám), Machovec

Rozhodovali: Smolák, Hancko, Bednár

ŽK: Kolesár, Grič – Kuník

Nitra tak v posledných 5 zápasoch nevyhrala ani raz. Z 15 možných bodov tak získala iba 2 body za dve remízy. V nasledujúcom 14. kole v sobotu 28. októbra hostí predposledný Prešov, ktorý sa taktiež trápi. V posledných 5 zápasoch nezískal ani jeden bod.