30 október 2017 - 11:31

Nitra začala so stavbou nového chrenovského cintorína v lokalite Selenec

Foto: Nitra začala so stavbou nového chrenovského cintorína v lokalite Selenec
Foto: nitra.sk

Na nitrianskom sídlisku Chrenová začali práce na výstavbe nového cintorína. O jeho vybudovaní rozhodla radnica ešte pred rokmi, pretože v tejto mestskej časti sú dlhodobo problémy s nedostatkom priestoru pre nové hrobové miesta. Po výstavbe prístupovej komunikácie sa začalo s ďalšími stavebnými prácami. „Boli zabetónované základové pásy pre oplotenie. Následne sa začne s výstavbou obradnej siene, kolumbária a chodníkov,“ skonštatoval pre portál teraz.sk mestský poslanec Štefan Štefek.

Mestu sa už pred niekoľkými rokmi podarilo majetkovoprávne usporiadať parcely, na ktorých má byť nový cintorín postavený. Vytvorený je aj projekt, a pred dvomi rokmi bolo na stavbu vydané aj stavebné povolenie. Náklady na vybudovanie nového cintorína sa odhadujú na 1,7 milióna eur. Projekt je rozdelený na etapy, pričom už po ukončení prvej by sa mohlo začať s pochovávaním na určitých priestoroch.

Nový chrenovský cintorín bude stáť v lokalite Selenec, na okraji mesta v smere na Levice. Mal by poskytnúť priestor pre viac ako 1 000 hrobových miest a kolumbárium. V stavebnom povolení je uvedené, že vybudovaný bude jednopodlažný objekt s obradnou sieňou, mobiliár, drobná architektúra, osvetlenie a oplotenie cintorína, inžinierske siete a vysadenie zelene. Vybudovaná bude plocha pre hrobové miesta s výmerou takmer 17 000 metrov štvorcových.1 reakcií
Zdroj: teraz.sk

Dopravný servis
Lužianky
Prekážka na ceste
11:18
Hlavná
Práca na ceste
10:10
Dražovce
Uzavretá cesta
03:12
Hlavná
Policajná hliadka
20:16
Novozámocká
Policajná hliadka
15:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.