09 apríl 2015 - 00:44

Pri čerpacej stanici v Nitre ráno sedel klokan!

V skorých ranných hodinách sa na linke 159 ozval mužský hlas informujúci o tom, že na Novozámockej ulici, neďaleko čerpacej stanice, vidí pred sebou na zemi sedieť klokana.

Muž si uvedomoval, že jeho oznámenie znie nezvyčajne, a tak operátora uistil, že si nevymýšľa a nežartuje a že nie je opitý. Keď hliadka príslušníkov mestskej polície prišla na miesto oznamu, zistila, že muž hovoril pravdu. Skutočne sa pred nimi neďaleko oplotenia súkromnej firmy nachádzal klokan menšieho vzrastu.

Prostredníctvom operačného pracovníka bola situácia konzultovaná s pracovníkom organizácie Slobody zvierat, ktorý uviedol, že odchyt takéhoto jedinca nie je v nočných hodinách realizovateľný. Kým si príslušníci mestskej polície navzájom odovzdali získané informácie cez rádiostanicu, klokan sa presunul dierou v oplotení do areálu súkromnej firmy, kde sa hliadke v tme stratil z dohľadu. “Na základe miestnej znalosti sa podarilo zistiť majiteľa zvieraťa, ktorý ho mal vo vlastníctve približne mesiac a choval ho na vlastnom pozemku. Prisľúbil vo veci zjednať nápravu a zviera odchytiť,” informuje Mestská polícia v Nitre. Klokana sa nakoniec podarilo odchytiť a zabezpečiť, aby sa voľne nepohyboval po verejnom priestranstve.

Miesto: -
Dátum: 09.04.2015
0 reakcií

Dopravný servis
Kmeťova
Policajná hliadka
16:17
Hlavná
Policajná hliadka
16:12
Novozámocká
Iné nebezpečenstvo
15:15
R1a
Prekážka na ceste
11:14
Dražovce
Uzavretá cesta
03:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.