COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

01 december 2017 - 14:17

V Nitre prídu stovky ľudí o prácu, končí nemecká spoločnosť G+D Mobile Security

Foto: V Nitre prídu stovky ľudí o prácu, končí nemecká spoločnosť G+D Mobile Security
Foto: ilustračné

Spoločnosť totiž plánuje prepúšťať zamestnancov a následne realizovať demontáž v niekoľkých fázach, v závislosti od aktuálnych objemov výroby. Je však pripravená poskytnúť zamestnancom širokú ponuku služieb a sociálnych balíkov, aby minimalizovala dosahy v dôsledku prepúšťania. Firma chce zamestnancom poskytnúť možnosť uplatnenia sa na voľných pozíciách vo svojich fabrikách naprieč Európou. Ponúknuť chce aj kompenzačné balíky, finalizačné bunusy pri dokončení kontraktu a personálne služby nad rámec svojich zákonných povinností. 

„Sme tiež pripravení pomôcť našim zamestnancom s hľadaním novej práce tým, že nadviažeme kontakt so zaujímavými zamestnávateľmi v regióne. Sme presvedčení, že naši zamestnanci majú mimoriadne cenné zručnosti a budú tak žiadanou posilou pre každého zamestnávateľa,“ skonštatoval prevádzkový riaditeľ Lars Hoppe.

G+D Mobile Security je globálna spoločnosť poskytujúca mobilné bezpečnostné technológie so sídlom v nemeckom Mníchove. Spoločnosť je súčasťou skupiny Giesecke & Devrient, ktorá má približne 5 800 zamestnancov. V roku 2016 sa jej tržby pohybovali na úrovni 860 miliónov eur. V Nitre pôsobí spoločnosť od roku 2005 a pred pár rokmi patril tento výrobca bankomatových kariet, dokladov totožnosti a kariet pre GSM služby k najväčším zamestnávateľom v priemyselnom parku.18 reakcií

Dopravný servis
Chrenovská
Prekážka na ceste
20:10
Novozámocká
Policajná hliadka
19:18
Hlavná
Policajná hliadka
18:15
Novozámocká
Policajná hliadka
17:13
Novozámocká
Práca na ceste
16:18
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.