01 december 2017 - 14:17
Juraj Kristek

V Nitre prídu stovky ľudí o prácu, končí nemecká spoločnosť G+D Mobile Security

Foto: V Nitre prídu stovky ľudí o prácu, končí nemecká spoločnosť G+D Mobile Security
Foto: ilustračné

Spoločnosť totiž plánuje prepúšťať zamestnancov a následne realizovať demontáž v niekoľkých fázach, v závislosti od aktuálnych objemov výroby. Je však pripravená poskytnúť zamestnancom širokú ponuku služieb a sociálnych balíkov, aby minimalizovala dosahy v dôsledku prepúšťania. Firma chce zamestnancom poskytnúť možnosť uplatnenia sa na voľných pozíciách vo svojich fabrikách naprieč Európou. Ponúknuť chce aj kompenzačné balíky, finalizačné bunusy pri dokončení kontraktu a personálne služby nad rámec svojich zákonných povinností. 

„Sme tiež pripravení pomôcť našim zamestnancom s hľadaním novej práce tým, že nadviažeme kontakt so zaujímavými zamestnávateľmi v regióne. Sme presvedčení, že naši zamestnanci majú mimoriadne cenné zručnosti a budú tak žiadanou posilou pre každého zamestnávateľa,“ skonštatoval prevádzkový riaditeľ Lars Hoppe.

G+D Mobile Security je globálna spoločnosť poskytujúca mobilné bezpečnostné technológie so sídlom v nemeckom Mníchove. Spoločnosť je súčasťou skupiny Giesecke & Devrient, ktorá má približne 5 800 zamestnancov. V roku 2016 sa jej tržby pohybovali na úrovni 860 miliónov eur. V Nitre pôsobí spoločnosť od roku 2005 a pred pár rokmi patril tento výrobca bankomatových kariet, dokladov totožnosti a kariet pre GSM služby k najväčším zamestnávateľom v priemyselnom parku.
Dopravný servis
Novozámocká
Kolóna
07:14
Napervillská
Kolóna
07:13
Chrenovská
Policajná hliadka
07:10
Chrenovská
Jama na ceste
00:11
Napervillská
Policajná hliadka
23:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.