14 jún 2015 - 11:59

Základy dopravnej výchovy deti získavajú priamo na dopravnom ihrisku

Foto: Základy dopravnej výchovy deti získavajú priamo na dopravnom ihrisku
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Na detskom dopravnom ihrisku na sídlisku Chrenová sa 30. mája uskutočnilo zábavno-náučné podujatie Bezpečne aj na Deň detí. Akciu pripravil prevádzkovateľ cesty Granvia Operation v spolupráci s Mestom Nitra, Dopravným inšpektorátom v Nitre a ďalšími organizátormi. Na otvorení sa zúčastnil zástupca primátora Nitry Martin Nemky, generálny riaditeľ spoločnosti GRANVIA, a.s. Marcel Vial, zástupca riaditeľa OR PZ v Nitre Branislav Hajnovič, riaditeľ Okresného dopravného inšpektorátu OR PZ Nitra Juraj Tlacháč a náčelník Mestskej polície Nitra Erik Duchoň.

„Deti sú súčasťou cestnej premávky a patria medzi rizikové skupiny. Naučiť ich bezpečne prechádzať cez cestu, poznať význam dopravných značiek a vedieť ako sa majú na ceste správať, je úlohou dnešného zábavno-náučného popoludnia,“ povedal riaditeľ ODI OR PZ Juraj Tlacháč.

„Deti je potrebné vystríhať pred možnými nebezpečnými situáciami a to sa dá najlepšie takouto hravou formou,“ dodal náčelník nitrianskej Mestskej polície Erik Duchoň, ktorá pravidelne vzdeláva školákov v oblasti bezpečnosti cestnej premávky.

Miesto: -
Dátum: 14.06.2015

Dopravný servis
Novozámocká
Policajná hliadka
10:13
Dražovce
Práca na ceste
10:12
R1a
Práca na ceste
10:11
Novozámocká
Stacionárny radar
09:17
Hlavná
Policajná hliadka
09:17
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.