COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

14 jún 2015 - 11:59

Základy dopravnej výchovy deti získavajú priamo na dopravnom ihrisku

Na detskom dopravnom ihrisku na sídlisku Chrenová sa 30. mája uskutočnilo zábavno-náučné podujatie Bezpečne aj na Deň detí. Akciu pripravil prevádzkovateľ cesty Granvia Operation v spolupráci s Mestom Nitra, Dopravným inšpektorátom v Nitre a ďalšími organizátormi. Na otvorení sa zúčastnil zástupca primátora Nitry Martin Nemky, generálny riaditeľ spoločnosti GRANVIA, a.s. Marcel Vial, zástupca riaditeľa OR PZ v Nitre Branislav Hajnovič, riaditeľ Okresného dopravného inšpektorátu OR PZ Nitra Juraj Tlacháč a náčelník Mestskej polície Nitra Erik Duchoň.

„Deti sú súčasťou cestnej premávky a patria medzi rizikové skupiny. Naučiť ich bezpečne prechádzať cez cestu, poznať význam dopravných značiek a vedieť ako sa majú na ceste správať, je úlohou dnešného zábavno-náučného popoludnia,“ povedal riaditeľ ODI OR PZ Juraj Tlacháč.

„Deti je potrebné vystríhať pred možnými nebezpečnými situáciami a to sa dá najlepšie takouto hravou formou,“ dodal náčelník nitrianskej Mestskej polície Erik Duchoň, ktorá pravidelne vzdeláva školákov v oblasti bezpečnosti cestnej premávky.

Miesto: -
Dátum: 14.06.2015
0 reakcií

Dopravný servis
Dražovce
Uzavretá cesta
03:14
Novozámocká
Policajná hliadka
17:15
Hlavná
Policajná hliadka
17:12
Novozámocká
Policajná hliadka
16:14
Chrenovská
Policajná hliadka
16:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.