S blížiacimi sa hokejovými majstrovstvami sveta opäť začínajú „úradovať“ podvodníci. Odbor počítačovej kriminality Prezídia Policajného zboru zaznamenal čoraz viac online podvodov v súvislosti s predajom lístkov na hokejový šampionát, ktorý sa tentokrát odohrá v Českej republike.
Slovenskí hokejisti sa predstavia blízko našich hraníc - v Ostrave, čo je veľkým lákadlom pre podvodníkov, ktorí ponúkajú falošné lístky na hokejové zápasy. Jedna z poškodených osôb naletela na falošný inzerát, a tak prišla o 700 eur.
„Aj v tomto prípade platí, že treba nakupovať cez oficiálnych predajcov lístkov. Ak budete nakupovať lístky cez inzerát, vždy sa vystavujete riziku, že prídete o svoje peniaze a na šampionát sa nedostanete,“ odporúča Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti.