V Nitre sa budú stavať desiatky kilometrov cyklotrás, mesto si vymení pozemky aj s SPU


Foto: V Nitre sa budú stavať desiatky kilometrov cyklotrás, mesto si vymení pozemky aj s SPU Foto: ilustračné

Mesto Nitra pokračuje v pláne výstavby cyklotrás, pričom v najbližšom období by pre chodcov a cyklistov malo pribudnúť 25 kilometrov nových chodníkov. Momentálne je v štádiu prípravy majetkové a právne usporiadanie pozemkov, na ktorých sa budú stavať. Mesto musí získať aj parcely, ktoré výstavba cyklotrás zasiahne.  

Ide o pozemky, ktorých rozloha je približne 6 000 metrov štvorcových, a ktoré sú vo vlastníctve Slovenskej Poľnohospodárskej univerzity v Nitre. Mesto ich získa vďaka výmene za mestské pozemky, na ktorých stoja univerzitné objekty. Cena pozemkov ktoré sú vyčlenené na výmenu sa odhaduje na viac ako 170 tisíc eur.  

Výstavba cyklotrasy cez rieku Nitra bude sa odhaduje na približne 1,4 milióna eur. Projekt cyklotrasy smerujúcej z Triedy A. Hlinku na sídlisko Chrenová bude stáť 350 tisíc eur. Okrem toho je v pláne vybudovať cyklotrasy na sídlisku Diely a Klokočina či v Starom meste.  

K rozsiahlejšej investícii v Nitre bude patriť aj výstavba cyklotrasy Nitra - Vráble. Prvú a druhú etapu v hodnote 1,2 milióna eur zabezpečí mesto Nitra, tretiu za 150 tisíc eur Nitriansky samosprávny kraj. Na financovanie výstavby cyklotrás mesto využije prostriedky z fondov Európskej únie. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo