Zlaté Moravce chcú osvetliť priechody pre chodcov, cieľom je znížiť riziko nehodovosti na cestách


Foto: Zlaté Moravce chcú osvetliť priechody pre chodcov, cieľom je znížiť riziko nehodovosti na cestách Foto: zlatemoravce.eu

Samospráva sa uchádza o dotáciu z rozpočtovej kapitoly Ministerstva vnútra SR. Za získané financie chce dať osvetliť 7 priechodov pre chodcov v uliciach mesta. MV SR vyhlásilo výzvu, účelom ktorej je podpora činností súvisiacich s bezpečnosťou cestnej premávky. Úspešné projekty budú podporené finančnou čiastkou do výšky 24 tisíc eur.

Samospráva však v prípade schválenia žiadosti bude musieť projekty spolufinancovať 5 %. „Cieľom Mesta Zlaté Moravce je v súlade s hlavnou aktivitou projektu zabezpečiť osvetlenie siedmich existujúcich priechodov pre chodcov,“ povedal primátor Dušan Husár. 

Ide o priechody na uliciach: Sládkovičova, Ulica SNP (pri kostole a pri SOŠ polytechnickej), Ulica Bernolákova (pri Poliklinike), Ulica Duklianska (OD Tesco), Ulica Hviezdoslavova (Zdravotné stredisko a Daňový úrad). Náklady na tento projekt sú podľa primátora odhadované na približne 28-tisíc eur. Suma zahŕňa dotáciu z ministerstva i spolufinancovanie mesta. 

„Zámerom Mesta Zlaté Moravce je zlepšiť dopravno-bezpečnostnú situáciu, pri ktorej je možné očakávať rýchly a bezprostredný efekt smerujúci k zníženiu dopravnej nehodovosti, zníženiu počtu usmrtených osôb pri dopravných nehodách s dôrazom na ochranu nemotorových účastníkov cestnej premávky a aktivít smerujúcich k viditeľnému zlepšeniu dopravno-bezpečnostnej situácie v čo najkratšom čase,“ dodal Husár. 

Či bude mesto so žiadosťou úspešné a získa peniaze na osvetlenie priechodov pre chodcov bude známe v priebehu roka. V súčasnosti je v Zlatých Moravciach osvetlených desať priechodov.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: zlatemoravce.eu