METRO pre chudobných a ľudí v núdzi vyzbieralo takmer 5 ton potravín


Foto: METRO pre chudobných a ľudí v núdzi vyzbieralo takmer 5 ton potravín Foto: webnoviny.sk

Potravinová zbierka, ktorú zorganizoval veľkoobchod Metro od 15. do 16. marca dosiahla veľký úspech. Vo všetkých šiestich predajniach sa počas týchto dvoch dní podarilo vyzbierať 4,65 ton potravín, ku ktorím veľkoobchod pridal ďalších 20 %. Potraviny následne odoslali chudobným ľudom a ľudom v ťažkej životnej situácii.  

„V zmysle našej filozofie sa snažíme neustále pomáhať ľuďom, ktorí to najviac potrebujú. Preto sme počas dvoch dní vo všetkých našich predajniach spustili potravinovú zbierku. Naozaj sa tešíme, že sa do nej zapojilo toľko darcov a že sme mohli množstvo potravín ešte navýšiť,“ uviedol hovorca Metra Martin Krajčovič. 

Prerozdelenie potravín mala na starosti Potravinová banka Slovenska. „Opäť sa ukázalo, že ak sa ľudia spoja pre dobrú myšlienku, môže to priniesť skvelé výsledky. Vyzbierané potraviny aspoň trošku pomôžu ľuďom, ktorí to nemajú ľahké. Môžem len vyzdvihnúť skvelú spoluprácu s veľkoobchodom Metro a všetkým ľuďom sa poďakovať,“ povedal riaditeľ Potravinovej banky Slovenska Marko Urdzik. 

Metro ľudom v núdzi pomáha pravidelne. Do Potravinovej banky Slovenska každý rok pošle tony potravín, ktorým sa končí dátum spotreby. V roku 2017 sa vyzbieralo 94 ton potravín za viac ako 170 tisíc eur. „Našimi cieľmi je v maximálnej možnej miere zabrániť plytvaniu potravinami a takisto pomôcť ľuďom. Odovzdávaním jedla dokážeme naplniť oba tieto ciele. Budeme sa naďalej snažiť, aby sa potraviny, ktoré nie sú nijako znehodnotené, no blíži sa im dátum spotreby, dostali k ľuďom v núdzi,“ dodal Krajčovič.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: webnoviny.sk