Policajt zadržal mladíka po krádeži v obchode, vo vreckách mu našli striekačky a biely prášok


Foto: Policajt zadržal mladíka po krádeži v obchode, vo vreckách mu našli striekačky a biely prášok Foto: KR PZ Nitra

V jednej z predajní v Nitre si policajt v čase svojho voľna všimol podozrivo správajúceho sa mladíka. Ten si z predajného pultu zobral zastrihávač vlasov v hodnote 30 eur a nepozorovane si ho vložil do ruksaku. Policajt to oznámil pracovníkovi SBS, ktorý mladíka pred východom z predajne zastavil a chcel ho skontrolovať.  

„Mladík pracovníka udrel do tváre a pokúsil sa z miesta ujsť. V tom mu ale zabránil 43-ročný policajt KR PZ v Nitre, ktorý ho do príchodu hliadky zadržal. Počas celej doby bol muž agresívny a napadol aj policajta. Hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky 25-ročného Juraja obmedzila na osobnej slobode a predviedla na oddelenie, kde s ním boli vykonané všetky potrebné procesné úkony,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Nitre Božena Bruchterová. 

Podozrivý policajtom vydal bielu kryštalickú látku zabalenú v priesvitnom obale a dve injekčné striekačky, ktoré mal u seba. Veci boli zaistené a odoslané na expertízu. Poverený policajt 25-ročného Juraja obmedzil z prečinu krádeže a v takzvanom super rýchlom konaní bol za skutok odsúdený. Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Nitra