Stále bude veľmi teplo, ale schladia nás časté prehánky a búrky


Foto: Stále bude veľmi teplo, ale schladia nás časté prehánky a búrky Foto: imeteo.sk

Máme za sebou najteplejší apríl v histórii meteorologických meraní a počasie sa výraznejšie meniť nebude ani v máji. Každý nasledujúci deň, minimálne do polovice mesiaca by mal byť teplotne výrazne nadpriemerný. Teploty síce budú vysoké a nadpriemerné, no nie až také vysoké ako boli v uplynulých dňoch. Maximálne by sa mali pohybovať od +22 do +28°C. 

Naša oblasť sa totiž už nebude nachádzať v takom teplom južnom prúdení ako na konci apríla. Prúdenie by malo byť východné až juhovýchodné, no napriek tomu bude veľmi teplo. Každý jeden deň prinesie teploty nad hranicou dlhodobého normálu. Prechodne by sa malo ochladiť až v polovici mája, kedy budú teploty o niečo nižšie. 

Slnečné počasie nás čaká aj počas dnešného dňa. Maximálne denné teploty vystúpia na +22 až +27 °C. Od zajtra nás však čakajú časté búrky. Zrážky by sa na naše územie mali vrátiť v priebehu utorka. Počas celého týždňa sa nad našou oblasťou bude nachádzať tlaková níž, ktorá prinesie do teplejšieho vzduchu vlhkosť, čo je ideálne pre tvorbu búrok. Podľa predpovede budú teda búrky na každodennom poriadku. 

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: imeteo.sk